Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

“Mendoj se pròblemi jam unë”, shqetèsimi i 18-vjeçares: I dashuri im i virgjèr bëhet ánkthiòz dhe nuk mund të bëjmë s*ks

Një vajzë është tepër e shqetèsuar pasi nuk arrin të kryejë marrëdhënie s*ksuale me partnerin, me të cilin po shijon një lidhje dashurie prej 2 muajsh. Në letrën që i ka dërguar psikologes Deidre, shprehet se i dashuri i saj është i vírgjèr dhe bëhet ánkthiòz dhe nuk mund të ketë èrèksion, ndaj kërkon një këshillë se si të zgjdhë këtë situatë.

Letra: Unë jam në një marrëdhënie të re por ne nuk kemi bërë seks akoma pasi i dashuri im bëhet shumë ánkthiòz për herën tonë të parë. Unë jam 18 vjeçe, ai është 19. Ne jemi bashkë prej 2 muajsh.

Ai nuk mund të ketë një èrèksion pasi kemi provuar të bëjmë seks por stresohet. Më pas bëhem edhe unë ankthioze pasi mendoj se nuk mund “ta ndèzë” dhe problem qëndron tek unë.

Deidre: Stresi apo çfarëdo lloj gjëje që shkakton, është një vrásès pásioni që bllòkon përgjigjet seksuale. E mira është të mos e konsideroni si gjë të madhe herën e parë që do të keni interaktivitet. Shijoni dhe eksploroni njëri-tjetrin, mësoni se si të kënaqni veten dhe partnerin.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *