Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashShëndetiTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Pandèmia e koronës ndikon tek marrëdhënia në çift, çfarë po ndodh me prèzervativët

Pandemia e korònavirusit ka ndikuar edhe tek marrëdhëniet sèksuale. Kompania gjigante që prodhon prèzervativë, Dùrex tha se britanikët nuk kanë jetë aktive sèksuale gjatë kësaj periudhe. Laxman Narasimhan, shefi ekzekutiv i Reckitt Benckiser tha se shitjet e prèzervativëve kanë rënë, kryesisht në Britani dhe Itali, për shkak të kufizimeve të lëvizjes. Megjithatë, shitjet nuk kanë prekur Kinën, vendi i parë ku shpèrtheu sëmundja.

Narasimhan tha se distancimi social ka ndikuar tek mundësitë për marrëdhënie sèksuale dhe ciftet janë më pak intimë se zakonisht, sidomos për shkak të strèsit. Duke folur për “Daily Mail”, shefi ekzekutiv tha: “Jeta íntime po bie poshtë dhe ky është manifestim i ánkthit”. Narasimhan theksoi se të rinjtë në Britani po kryejnë më pak marrèdhënie sèksuale se më parë dhe e gjitha është shkak i pandèmisë që ka prekur pjesën më të madhe të botës.

Edhe firma të tjera të prodhimit të prèzervativëve janë ankuar për impaktin e korònavirusit. Nga mesi i muajit Mars deri në mes të Prillit, firma Karex páralajmëroi se do të prodhonte rreth 200 milion prèzervativë më pak. (A.M/Faxweb.al)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *