Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Chelsea ‘rikthehet’ tek fitorja, mposht bindshëm ekipin e Luton Town dhe kalon në fazën tjetër të ‘FA Cup’

Chelsea ka triumfuar në kuadër të 1/16 të finales së FA Cup ndaj skuadrës së Luton Town. “The Blues” ishin në kontroll të ndeshjes pothuajse gjithë ndeshjen, përveç një gabim të Kepa Arrizabalaga.

Tamy Abraham i dha avantazhin me dy gola të shpejtë, përkatësisht në minutën (11’) dhe (17’).

Luton nuk u dorëzua, Clark shënoi në minutën (30’).

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-1.

Pjesa e dytë, Luton dukej më kompakte dhe nuk la Chelsean të rrezikonte shumë

Tammy Abraham realizoi edhe një herë në mintën (74’) për të kompletuar hetrikun e tij në këtë ndeshje.Rezultati përfundimtar, Chelsea 3-1 Luton Town.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *