BotaFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Champions League/ Surprizon Sevilla, eliminon Unitedin e Mourinhos Old Trafford. Roma i falet golit në fushën kundërshtare (VIDEO)

Sevilla ka befasuar me paraqitjen e saj në Old Trafford ndaj Manchester Unitedit ku e ka eliminuar këtë të fundit nga Champions League duke e mposhtur me reazultatin 1-2 në shtëpi pasi ndeshja e parë në Spanjë kishte përfunduar me reazultatin e bardhë 0-0.

Golat për spanjollët i shënoi Ben Yedder, ndërsa golin e vetëm për Unitedin e shënoi Romelu Lukaku, që nuk ishte i mjaftueshëm.

Sevilla kështu bëhet skuadra e gjashtë që kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjithashtu edhe Roma kan arritur të kalojë në çerekfinalte të Ligës së Kampionëve pasi ka arritur të fitojë me rezulatin e ngushte 1-0 nda ukrainasve të Shakhtar.

Rezultati i dy ndeshjeve ishte 2:2, por Roma kaloi më tej fal golit që kishte shënuar në fushën kundërshtare. Golin e vetëm dhe të fitores për romakët e shënoi sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko në minutën e 52’të.

https://www.youtube.com/watch?v=uPWTpOrsWfg

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *