Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Çfarë i ka ndodhur Eni Vasilit? Kasa në dorën e saj rrëmben vëmendjen. Moderatorja vuan nga …

Moderatorja Eni Vasili është shfaqur në emision me një kasë në dorë, gje e cila ka terhequr vemendjen e teleshikuesve.

Mësohet se moderatorja, e cila është në pritje të dy vajzave binjake, vuan nga sindroma e tunelit karpal. Kjo e fundit është një gjendje mjekësore që vjen nga acarimi i nervit të kyçit, “pasojë” e shtatzënisë.

Por cilat janë simptomat e sindromës së tunelit karpal? Së pari pacientët ndjejnë ndjesi shpimi gjilpërash dhe mpirje në zonën ku kalon nervi. Gjatë natës pacienti mund të ketë dhimbje që përkeqësohen pasi mund të krijohet edhe akumulim i lëngjeve rreth kyçeve të duarve ndërsa flejnë. Ndërsa kjo sëmundje përparon, pacienti ka ndjesi të djegies, ngërçe në duar dhe dobësi. Mund të bëhet më e vështirë për të kapur apo/dhe hedhur objektet.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.