Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Çfarë do të doje për vendin tani? Surprizon Fevziu: Dua të ikë qeveria

Moderatori i njohur Blendi Favziu ishte mbrëmjen e sotme në “Shiko Kush LUAN” ndërsa intervista ishte konceptuar si një trekëndesh, këndet e të cilit përfaqësojnë më së miri Blendin dhe janë karriera, familja dhe udhëtimet.

Ai tregoi se intervista më e bukur politike në karrierën e tij ka qenë përballja e Fatos Nanos dhe Sali Berishës në vitin 2002. Ai mendon se qeveria duhet të ndërrohet dhe që në pushtet të vijnë njerëz të cilët mendojnë për vendin dhe prosperitetin.

Pyetje: Çfarë do të doje tani për vendin në këtë situatë poltike?

Favziu: Të ikë qeveria. Besimin apsolut të shqiptarëve tek qeveria,  partitë të mendojnë për vendin dhe jo për vete.

Pyetje: Cilët janë tre personazhe që do doje ti intervistoje gjithmonë?

Fevziu: Janë dy ish-mbretëresha me intervistat e të cilave jam magjepsur, Jusuf Vrioni  përkthyes, dhe Ismail Kadare

Në shtëpinë e Blendi Favziut, gruaja ka gjithmonë të drejtë dhe vajzave të tij u thotë gjithmonë “Po”. Të ardhmen e tyre ai e sheh jashtë Shqipërisë sepse gazetaritn tij ky është një vend shumë maskilist në raport me femrat.

Ashtu siç edhe vihet re në rrjetet sociale, udhëtimet janë pasioni i tij, teksa tregoi se mund të niset në çdo orë dhe çdo moment në një të tillë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *