Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Çështja juaj nuk është urgjente”, humb jetën mësuesja 26-vjeçe pasi urgjenca nuk i dërgoi ambulancë

Amber Hickford, një mësuese e re shkence ne Britani, e cila vuante nga një infeksion në traktin urinar,  ka ndërruar jetë nga mbidoza e qetësuesve. Pak orë para se të vdiste, 26 vjeçarja ka telefonuar urgjencën duke iu dhënë si simptoma halucinacione dhe marramendje, mirëpo urgjenca nuk i është përgjigjur thirrjes së saj.

Ata i kanë kërkuar të shkonte vetë deri në spital pasi nuk mund t’i dërgonin ambulancë. Sipas tyre çështja e saj nuk ishte urgjente. 26 vjeçarja është gjetur e vdekur nga i dashuri, Jason Hanmer i cili ka telefonuar përsëri ambulancën.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *