Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Caktohet gjyqtarja që do të gjykojë ish-kryebashkiakun Agim Kajmakun

Vjollca Spahiu caktohet gjyqtare në seancën paraprake për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmakun, i cili është ende në arrati, ndërkohë që akuzohet për falsifikim në formularin e dekriminalizimit.

Fax News ka zbardhur më herët dosjen e Prokurorisë e cila i është nisur Gjykatës për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku.

Sipas dosjes së siguruar rezulton se Prokuroria e konsideron të pandehur Kajmakun për tre akuza që sipas saj janë të provueshme dhe kanë të bëjnë me:

  1. “Falsifikikim të vulave, të stampave ose formularëve”, parashikuar nga një dënim prej  6 muaj deri në 4 vjet burg.
  2. “Falsifikim të dokumentave zyrtare”, e kryer në bashkëpunim me shtetasit Merita Shtyko, Irma Bylyku dhe Mirjeta Mema, e parashikuar me ligj të dënohet   6 muaj deri në 4 vjet nga Kodi Penal neni 186/2. Gjithashshtu akuzohet për;
  3. “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”, e parashikuar me një dënim nga gjobë deri në heqjen e lirisë për 1 vit.

E thënë ndryshe, nëse Gjykata pranon akuzat e prokurorisë, Agim Kajmaku rrezikon të dënohet me maksimumi 9 vite heqje lirie për të gjitha akuzat.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *