Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Atèntát në Elbasan, 50-vjeçari èkzèkùtohet me ármè zjárri para lokalit (Emri)

Një vrásjè me ármè zjárri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Elbasanit. Rreth orës 05:45 është qèllùar për vdèkjè Bujar Çela, 50 vjeç para një lokali tek rrethrrotullimi i Bradadeshit.

Dyshohet se autorët e máskùar e kanë qèllùar teksa zbriste nga mjeti, ndërsa burimet thonë se bëhet fjalë për një vrásjè të mirë organizuar. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se është gjetur e djègur makina e autorëve në fshatin Murras. Pista e dyshimit mbetet hásmèria pasi vëllai i tij, Talo Çela, është i fshehùr prej kohësh dhe ákùzohet për shumë vepra.

Në pamundësi për ta gjetur, máskat u hákmòrrën tek vëllai. Ngjarja është në vazhdën e vrásjèn në Elbasan të dy bándave. Talo Çela u shpall në kërkim pas grábítjes së 9 Prillit 2019, ku një grup i ármátòsur i drejtuar nga Admir Murataj dhe Klement Çala, grábítën 4.6 milionë Euro para të bankave të nivelit të dytë në pistën e aeroportit të Rinasit.

Që prej asaj kohe, Talo Çela qëndron në árráti dhe i është shmangur dorëzimit në pòlíci, duke u bërë një nga të shumëkërkuarit e autoriteteve shqiptare. Në një rrëfim të gjatë në një intervistë, Talo Çela mohoi që të ketë marrë pjesë në grábítjèn e 9 Prillit 2019, ndërsa pranoi se njihte dy vëllezërit Klement dhe Eldi Çala, të cilët janë tashmë të árrèstùar për këtë ngjarje. Talo Çela është i shpallur në kërkim edhe për vrásjèn e vëllezërve Haxhia në Durrës dhe për disa ngjarje të tjera që kanë ndodhur në qytetin e Elbasanit.

Pòlícia ka dhënë detajet e para për ngjarjen e rèndè ndërsa ka ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të Elbasanit dhe në akset rrugore nacionale për të bërë të mundur kapjen e autorit apo autorëve.

Informacion paraprak: Rreth orës 05:45 , në fshatin Bradashesh,  Elbasan,  në rrethana ende të paqarta është vrárè me ármè zjárrí para një  lokali shtetasi B.Ç., rreth 50 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan.

Grupi hètímor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes,  identifikimin e kapjen e autorit/ëve. Shërbimet e Pòlícisë kanë  ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të qytetit të Elbasanit, pika kontrolli në akset rrugore  nacionale në bashkëpunim me DVP Durrës, Fier e Tiranë. Në ndihmë të shërbimeve të DVP Elbasan kanë ardhur dhe FNSH dhe RENEA dhe vijon krèhja e zonës.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *