Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Britania e Madhe drejt fitores ndaj Covid-19, hera e parë në 6 muaj që nuk shënohet asnjë viktimë në Londër

ndMë shumë se 126 mijë vdekje janë raportuar në Mbretërinë e Bashkuar që prej fillimit të pandemisë.

Për herë të parë në gjashtë muajt e fundit, Londra nuk ka shënuar asnjë viktimë Covid në 24-orët e fundit.

Sipas BBC, e  cila citon të dhënat e Shëndetit Publik Angli, të Dielën nuk u regjistrua asnjë vdekje e vetme në kryeqytetin Britanik. Duhet të theksohet se 12% e vdekjeve nga koronavirusi në Britani janë regjistruar në Londër.

Në tërësi, më shumë se 126,000 vdekje janë raportuar në MB që nga fillimi i pandemisë, ndërsa të Dielën, 19 vdekje dhe 3,862 raste të reja u raportuan në të gjithë vendin.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.