Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Britania “anashkalon” situatën politike në Kosovë: Prioriteti i parë urgjenca shëndetësore

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar me një deklaratë pas votimit të mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Sipas ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë prioriteti i parë i qeverisë së re ose qeverisë në detyrë duhet të jetë situate që po kalon vendi me koronavirusin.

‘’Mbretëria e Bashkuar mori parasysh votën e mosbesimit në Kuvend më 25 mars dhe bën thirrje që Kushtetuta të vazhdojë të respektohet. Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë prioriteti i parë i qeverisë së re ose qeverisë në detyrë.’’, thuhet në reagim.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *