Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Barònët e drògës “rekrùtòjnë” DJ-të, zbulòhet pláni i tyre

Zyrtarë të Pòlicisë së Manchesterit kanë thënë se barònët dhe tregtarët e drògës janë duke paguar DJ-të me qèllim që këta të fundit të organizojnë festa másive në vende të ndryshme të Britanisë.

Sipas pòlicisë, qèllimi është i qartë, nëpër festa apo koncerte, pjesëmarrësit gjithmonë kërkojnë drògëra të llojeve të ndryshme. Kjo do t’ua lehtësonte punën tráfikántëve duke ofruar për ta një treg të gatshëm.

Bándat kríminale  sipas Daily Mail paguajnë për pajisjet muzikore, paguajnë DJ-të dhe gjithçka tjetër, duke kërkuar vetëm organizimin e koncerteve. Madje ata paguajnë që një koncert të performojnë deri në 7 DJ. Me pjesëmarrjen e qindra mijëra personave, tregtarët e drògës do të kenë mundësi të shesin pilùla të ndryshme, ekstázi, kanábis, kòkainë etj.

“Lokalet e natës në Manchester janë aktualisht të mbyllura për shkak të korònavirusit. Grupet kríminale janë duke u përshtatur dhe përdorin festat apo koncertet e ndryshme për të shpèrndarë drògë”, tha një bùrim pòlicòr për “Sunday Times”.

Javët e fundit në Britani ka patur disa festa të organizuara në ambiente të hapura nga DJ-të, që kanë dègjèneruar më pas në shèrre mes pjesëmarrësve. Pòlicia që po hèton këto raste, dy.shòn se fánsat mund të kenë qenë nën efèktin e lèndève nárkòtike

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *