Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ju kanë keshur një kostum që se mbani dot”, plás depati i áshpër Brataj-Koduzi, kreu i urgjencës i kthehet kéq: Mjekët nuk janë skllévër të punojnë 24orë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj dhe eksperti i shëndetësisë në PD, Gazment Koduzi, janë përshirë në një debat në emisionin “Open”.

Ndërsa po diskutohej për mënyrën se si sistemi shëndetësorë po trajton epideminë në vend, Koduzi i tha Brataj se nuk e njihte sistemin në vend.

Sipas Koduzit, është mjeku i familjes që duhet të jetë 24 orë në shërbim të qytetarëve, ndërsa Brataj u përgjigj se ata “nuk janë skllévër”.

Pas kësaj, Koduzi u shpreh se “I gjithë máshtrimi është i Ministrisë që thotë se pacientët monitorohen nga mjeku i familjes 24 orë”

Debati/ Koduzi: Nuk e njihni sistemin Brataj: Nuk e njihni ju

Koduzi: Unë në sistem kam kaluar jetën, si nuk e njoh unë Brataj: Si do ta kapësh sistemin?

Koduzi: Mjekun e numrit të familjes e kanë të gjithë, janë 24 orë në shërbim Brataj: Nuk janë 24 orë, nuk janë skllévër

Koduzi: I gjithë máshtrimi është i Ministrisë që thotë se pacientët monitorohen nga mjeku i familjes Brataj: Sigurisht që monitorohen

Koduzi: Në mars kaluat në blackout, nuk iu përgjigjeshit njerëzve Brataj: E keni me të dëgjuar, të hedhësh baltë mbi një sistem…

Koduzi: Ju kanë veshur një kostum që nuk e mbani dot Brataj: E mbajmë më së miri

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *