Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Braimllari përsëri në terren: Kryeministri t’i lërë heroizmat, të vijë në terren të shikojë gjendjen

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari, tek sa ka vizituar një nga zonat e përmbytura i ka bërë thirrje që ti lërë heroizmat dhe të shkojë në terren pasi qytetarët kanë nevoja emergjente.

Ai thotë se kryeministri dhe kjo qeveri kanë humbur kontaktin me realitetin dhe se bëjnë vetëm show.

“Kryeministri t’i lërë heroizmat me ministrat e tij, por të vijnë në terren dhe të shikojnë nga afër gjendjen e këtyre familjeve që pas përmbytjes nuk kanë më asgjë. Kjo është qeveria e shoë-it. Kryeministri dhe kjo qeveri nuk kanë sesi të kuptojnë hallin e këtyre familjeve pasi e kanë humbur kontaktin me realitetin. Realiteti i tyre është vetëm luksi i oligarkisë dhe shoë mediatik”, shkruan Braimllarin në Facebook. (B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *