Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Më ka pritur në PS, e kemi bërë çdo gjë me nderë”, Braçe i uron ditëlindjen deputetit socialist: Se di sa vjeç bëri (FOTO)

Zv/kryeministri, Erion Braçe ka gjetur pak kohë ti dedikohet një urimi për mikun e tij të vjetër që e ka futur sipas tij në PS, ndërsa shpreh ndaj tij konsideratat më të larta.

Braçe shkruan përkrah fortos që ka dalë me deputetin, Musa Ulqini  se nuk e ka bërë llogarinë se sa vjeç mush sot, por që ndryshe nga vetë ai, nuk i kanë dalë thinjat.

Reagimi i plotë: Musa Ulqini duhet te jete bere sot nja 100 vjec!
Jo fizikisht, as biologjikisht,
as menderisht!
Por nga pervoja, pjekuria, urtesia pa diskutim i ka bere aq!

Une kam nja 28 vite qe e njoh,
punoj me te, ndaj ide, mendime, kauza,
beteja kemi bere bashke;
Mundime e sakrifica plot edhe me shume te tjere, socialiste e jo vetem!
Musai ishte nje nga ata qe me priti ne Partine Socialiste;
Cdo gje me te eshte bere me dinjitet, nder, dejt e ndershem!

Sinqerisht nuk e di sa vjec beri sot dhe as qe e mora mundimin te bej llogari;
Shiheni, une jam thinjur, ai ende!
Gezuar Diten e Lindjes vella!

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *