BotaTe FunditTe Gjitha

Bota e errët e Oxford dhe Cambridge, çmenduritë e studentëve të pasur (FOTOT)

Janë cilësuar  si dy prej Universiteteve më të mira dhe më prestigjozë, ndaj edhe tarifa e studimit në Oxford dhe Cambridge nuk është e përballueshme nga të gjithë.

Madje aty diplomohen studentët më mirë në botë.  Por çfarë ndodh me studentët jashtë dyerve të Universitetit duket se edhe këto institucione të mëdha nuk mund t’i kontrollojnë.

Britanikja “The Sun” ka publikuar disa foto ku dallohet edhe “shthurja” e disa prej studentëve të këtyre univesiteteve, shumica e të cilëve fëmijë të pasanikëve britanikë dhe në mbarë botën.

Veshje ektravagante, të hapura, stile të çuditshme karakterizojnë jetës pas mësimit të këtyre studentëve. (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *