AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Borë e vërtetë në Tiranë fiks pas 32 vjetësh, ja ç’shkruan Blendi Fevziu

Tirana është përfshirë mbrëmjen e sotme nga reshje të dendura bore, fenomen ky që nuk ndodhte në kryeqytetin shqiptar prej rreth 3 dekadash.

Gazetari Blendi Fevziu kujton se borë e tillë që mbulon kryeqytetin ka rënë fiks 32 vite më parë, më 11 janar 1985.

“Dëbora e fundit e vërtetë dhe që mbajti në Tiranë ka rënë në 11 Janar 1985. Bie prapë sot fiks më 11 Janar, 32 vjet më pas”, shkruan Fevziu në Facebook. (A.R/SHUPLAKA)

 

fevziu

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *