Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Bojken Abazi flet në protestë pas lirimit nga paraburgimi: I kapëm në flagrancë, lajmi i mirë që mora brenda qelisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Shqipëri, Bojken Abazi ka mbajtur një fjalë të shkurtër sot në tubimin e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ndërsa nuk ka shumë që është liruar nga komisariatyi që prej dy ditësh.

Abazi tha se u arrestua në flagrancë sepse kanë kapur në glagrancë qeverinë duke kryer një krim institucional. Më tej ai pohoi se në paraburgim kishtëe marrë lajmin e mirë se protesta do vazhdonte, ndërsa u zotua se rezistanca do vijojë në çdo çast.

“Na thanë që na kishin kapur në flagrancë në protest për protesta, por në fakt i kemi kapur ne ata në flagrancë. I kemi kapur në flagrancë duke kryer një krim institucional. Lajmi më i mirë që mora atje në paraburgim ishte se protesta ende vazhdon. Ne do ta vazhdojmë rezistencën. Kjo rezistence nuk do të ndalet për asnjë çast”, tha Abazi.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *