Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Bllokuan simbolikisht ‘Rrugën e Kombit’ si shenjë proteste ndaj ndërtimit të HEC-ve në Thirrë, policia zbarkon furishëm dhe shoqëron banorët

Banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang të Njësisë Administrative Fanë, Bashkia Mirditë, zhvilluan ditën e sotme një protestë kundër ndërtimit të një HEC-i dhe të një fabrike uij në pronat e tyre.

Në mbështetje të kësaj proteste u solidarizuan dhe u bashkuan edhe banorët që janë prekur nga ndërtimi i HEC-eve që furnizohen me ujin e Flimit që buron e rrjedh nga Zall-Gjoçaj dhe që iu shërben banorëve të më shumë se 12 fshatrave të Njësisë Administrative Derjan të Bashkisë Mat.

Banorët e revoltuar bllokuan në shenjë simbolike për rreth 10 minuta ‘Rrugën e Kombit’, në mënyrë për ta bërë zërin e tyre më të fortë për të arritur në instancat shtetërore përkatëse.

Por kundërpërgjigjja e shtetit ndaj banorëve ishte e menjëhershme ku furgonët e policisë zbarkuan dhe shoqëruan protestuesit.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 13,690 Votes)
  • PS (28%, 7,151 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,227 Votes)
  • LSI (5%, 1,231 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,023 Votes)

Total Voters: 25,322

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.