Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Bllokohet dogana/ Shqiptarëve “u mbyll derën” Kosova, nuk lejohen të hyjnë ata që nuk kanë bërë testin e korònavirusit (VIDEO)

Dogana e Morinit është bllokuar dhe udhëtarët e Shqipërisë po kthehen pas sepse nuk lejohen të futen në territorin e Kosovës. Ndonëse ka një fluks të madh, Kosova është e rreptë në rregulla.

“Na thanë a e ke bërë testin e koronës, nuk je shtetas kosovar, nuk lejohet të kalosh”, tha një shtetas që po tentonte të hynte për Fax News.

Për Republikën e Kosovës lejohen të hyjnë të gjithë shtetasit, por në qoftë se nuk posedojnë konfirmim zyrtar brenda një afati kohor prej 4 ditësh që janë “negativ” me Còvid-19, atëherë duhet të plotësojnë formularin përkatës për vetëkarantinim për një periudhë 7-ditore, ndërsa kamionët duhet t’i nënshtrohen procesit të dezinfektimit para se të hyjnë në territorin kosovar.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *