Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Nuk e do polici qytetarin më shumë se ai veten e vet”, plas debati mes ekspertit dhe ministrit Klosi

Hapja e plazheve dhe turizmi është një ndër debatet aktuale e cila po zhvillohet në opinionin publik.

Kjo është edhe tema e diskutimit në Open ku u zhvillua një debat mes ekspertit të ekonomisë, Besart
Kadia dhe ministrit Blendi Klosi. Debati nisi kur Kadia tha se policia nuk e do më shumë qytetarin sesa ai veten e vet.

Pjesë nga debati:

Kadia: Shkon polici dhe ndal qytetarët për tu future në plazh. E bëni sikur qytetarët do të shqyhen me njëri-tjetrin. Nuk e do policia qytetarin më shumë se ai veten e vet. Qytetarët mbrohen vetë. Klosi: Nuk ka të bëjë me e do apo se do shteti qytetarin. Ka të bëjë me rregulla.

Kadia: Nuk keni një vendimarrje të duhur. Sot kemi 25 raste, para 2 javësh kishim 10 raste. Duhet ndjekur një strategji konkrete.

Klosi: Fakti që sot kemi 25 raste ne kujton që virusi është akoma aty. Kadia: Na e kujton virusi? Klosi: Virusi është aty siç ka qenë para një muaji. Pastaj thoni që u la në det dhe u zhduk viruisi.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *