Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Biznesmeni paguan një vrasës, vrasësi paguan tjetër vrasës… e me radhë deri sa u zbulua gjithçka

Një grup kriminal është burgosur pasi u përpoqën vazhdimisht të nënkontraktojnë një punë me njëri-tjetrin në Guangxi, Kinë.

Biznesmeni Tan Youhui punësoi një vrasës për të eliminuar konkurrentin e tij me  një shumë prej 282,000 dollarë (218,000 £), tha një gjykatës.

Por biznesmeni punësoi një burrë tjetër për të bërë punën, duke ofruar 141,000 dollarë. Ai njeri punësoi një tjetër vrasës, i cili punësoi një tjetër vrasës, i cili punësoi një tjetër vrasës.

Plani u shkatërrua kur goditësi i fundit u takua me një njeri, të quajtur vetëm si Wei, në një kafene dhe i propozoi falsifikimin e vdekjes së tij.

Të gjashtë burrat – pesë ‘vrasësit’ e paguar dhe Tan – u dënuan për tentativë vrasjeje nga gjykata në Nanning, Guangxi, pas një gjyqi që zgjati tre vjet, shkruan BBC

Por kur i pesti mësoi se sa kishte paguar fillimisht biznesmeni, u zemërua ia kishin ulur vlerën e kontratës aq shumë, sa vendosi të marrë paratë dhe t’i thotë viktimës të shtirej sikur kishte vdekur, pa e kryer punën fare.

Por Mo nga ana e tij kontaktoi një burrë tjetër, Yang Kangsheng, i cili ra dakord të kryente vrasjen për një tarifë prej 270,000 ¥, me 500,000 të tjera që do të paguheshin më pas.

Yang Kangsheng atëherë ofroi një tjetër vrasës, Yang Guangsheng, 200,000 ¥ për të vrarë Ëei-n, gjithashtu me një bonus prej 500,000 after pas përfundimitW

Biznesmeni i shënjestruar më pas shkoi në polici dhe tregoi ngjarjen, gjë që çoi në arrestimin e të pestëve, bashkë me biznesmenin rival.

Më në fund, zinxhiri mori fund kur Yang Guangsheng ofroi një vrasës të pestë, Ling Xiansi, 100,000 ¥ për të vrarë Wei-n.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *