Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Bishat” e Oltës kishin 5 trupa dhe të armatosur rëndë”, deputeti i ‘përvishet’ ministres: Urdhërat i merr Kuvendi jo Luleshtrydhja

Deputeti Myslim Murrizi thotë se ditën e sotme ka vizituar disa zona të lushnjes ndërsa është habitur nga prezenca e postoblloqeve të ushtrisë përgjatë rrugës të armatosur rëndë, ndërsa efektivët e policis ishin të paktë në numër.

Ai ka publikuar një nen të Kushtetutës që flet për vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme që sipas saj thuhet se vendoset kur rendi i del jashtë kontrollit policisë dhe miratohet nga Kuvendi.

“Ne te dy postoblloqet policet e rendit ishin me makine civile tek plasmasi dhe makine te policise rrugore ne Çerme Ndersa “ bishat” e oltes kishin 5 trupa dhe dy makina tek Plasmasi dhe 3 trupa nje makine ne Çerme”, shkruan ndër të tjera Murrizi.

Reagimi i plotë:

Sot nga ora 10:00 deri ne 16:00 kam qene neper njesi administrative te rrethit Lushnje ( bashkia Lushnje dhe bashkia Divjake)

Ajo qe me habiti shume dhe qe kurre nuk e kam kuptuar se pse, ishte prezenca e trupave te ministrise se mbrojtjes ne dy rreth-rrotullimet Çerme dhe tek ai i Plasmasit

Nga Tirana-Durres-Kavaje-Lushnje-Mbrostar, dhe Lushnje-Ura Vajgurore, si dhe rruga Lushnje-Rrogozhine-Peqin-Elbasan -Tirane pashe vetem keto 2 postoblloqe dhe nje polic qarkullimi ne hyrje te autostrades Elbasan-Tirane

Ne te dy postoblloqet Çerme dhe tek kryqezimi i plasmasit ( Fier-Berat) kishte nga 3 polic rendi dhe nga 5 trupa te ministrise se oltes

Ne te dy postoblloqet policet e rendit ishin me makine civile tek plasmasi dhe makine te policise rrugore ne Çerme

Ndersa “ bishat” e oltes kishin 5 trupa dhe dy makina tek Plasmasi dhe 3 trupa nje makine ne Çerme

Mu kujtua shtatori i vitit 1983 kur doli Xhevdet Mustafa ne Divjake

Po per çfare duhen ne rruge ne nje distance prej 15 km ne te njenjtin rreth Lushnje, 3 makina te forcave te armatosura dhe 8 trupa komando me super arsenal armesh ne krah????

Kur keto postoblloqe jane vetem per te kontrolluar autorizimet e levizjes se mjeteve sipas aktit normativ

Dhe kur kete kontroll per bukuri e kryente policja e qarkullimit tek rreth-rrotullimi i Plasmasit, me uniforme dhe nje tabele plastike ne dore, pa autoblind me 12.7 mbi te dhe pa arme te kalibrit te rende mbi sup

E para sipas nenit 173 te kushtetutes, ushtria moj Olta del ne rruge me vendim te Kuvendit dhe jo me urdher te “ Luleshtrydhes”

E dyta ne kete krize urie qe jane mbi 300 mij familje Shqiptare nuk ke pse harxhon para per te demostruar trupat neper rruge qe nuk bejne asgje veç prezences per hater te kapadaillikut tend ndan Sandrit

Dhe me kryesorja eshte qe karantina nuk behet me turne 05:00-13:00 liri dalje tufa tufa dhe virusi nuk del me orar kur dalin “ rambot” tuaj

Qofsha i gabuar por kjo lloj karantine me zigzake si lufta e klasave ne komunizem, me duket shume apsurde

Si mbrohen QYTETARET nga perhapja e virusit kur 8 ore rrine grumbull e kudo dhe 16 ore pastaj mbyllen per te bere bilancin a i kapi a si kapi corona virusi???

Po ky varianti i lider-luleshtrydhes qe nga e hena te premten dilni, ama te shtune dhe te djele po dolet thote “ bosi” ju fus ne burg!!!!

A mos ja di grafikun dhe orarin e daljes ne xhiro virusit ky “ lideri”???

Ka shume mundesi qe virusi i ardhur tek ne shetit vetem per fundjave( te premten mbasdite deri te henen ora 05:00)

Prandaj me kete variant, mire eshte qe te “ arrestojme” virusin per fundjave sesa Qytetaret gjate javes, meqenese lideri ja di orarin e xhiros virusit

 

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.