Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Bilanci i luftës 6 ditore me raketa mes Hamasit dhe Izraelit: 155 viktima në total, mes të cilëve 145 palestinezë dhe 10 izraelitë

Ministria e shëndetësisë e udhëhequr nga Hamas në Gaza tha se numri i të vdekurve në luftimet e kësaj jave midis Hamasit dhe Izraelit ishte rritur në 145. Dyzet e një viktima ishin të mitur, njoftoi ajo.

Thuhet gjithashtu se mbi 1.000 njerëz janë plagosur nga sulmet e Izraelit, raporton bbc.

Ministria nuk specifikoi sa operativë u vranë në Hamas ose organizata të tjera palestineze në Gaza.

Ndërkohë, autoritetet izraelite njoftuan se shumë terroristë ishin vrarë dhe se disa vdekje ishin shkaktuar nga raketa të hedhura në Izrael, por shpërthyen në Gaza. Gjithashtu autoritetet izraelite njoftuan se dhjetë shtetas të tyre janë vrarë,

Ushtria izraelite njoftoi se 278 raketa u qëlluan në drejtim të Izraelit nga Gaza. Nga ato, 40 raketa ranë në Gaza, sipas Forcave të Mbrojtjes Izraelite.

IDF gjithashtu thotë se sistemi i mbrojtjes nga raketat Iron Dome rrëzoi “dhjetëra raketa”.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.