AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Bien në prangat 5 shqiptarë të një grupi kriminal, për 33 raste të vjedhjeve dhe 3 grabitje

Dyshohet se kanë vjedhur dhe plaçkitur sistematikisht shtëpi, u zbuluan nga Drejtoria e Sigurisë së Atikës Veri-Lindore. Konkretisht, sipas policisë greke , pesë autorë, anëtar të dy organizatave kriminale, u arrestuan pas një operacioni të koordinuar policor.

Pas hetimeve të policisë në shtëpitë e të akuzuarit, u gjetën dhe u konfiskuan bizhuteritë, orët, kompjuterë laptopë, telefona celularë, pajisjet elektronike, një shumë parash prej 1.600 eurosh, vjedhje të shumta, si dhe veturat që ata përdornin.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *