Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

Beteja e fortë në Vorë, si u ndanë me vota PD, PS dhe LSI

 

Në bashkinë e Vorës beteja elektorale ka qenë tepër e fortë. Forcë e parë ka dalë Partia Demokratike me 5781 vota teksa forcë e dytë është PS me 5320 e më pas LSI jo shumë larg me 4565 vota.

Vora mbetet betejë e fortë elektorale edhe nga zgjedhjet e 2015 për bashkitë ku i dha një tjetër mandate kryetarit të saj demokrat.

Vora është pjesë e qarkut të Tiranës që deri tani i ka dhënë PS-së 18 mandate, PD-së 11 deh LSI-së 5. 

(M.D/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *