Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Berisha ngre alarmin: SOS! Gjendje prag katastrofe në Spitalin e Durrësit!

Ish-kryeministri sali Berisha ka ngritur alarmin për situatën që sipas tij ndodhet në Spitalin e Durrësit duke thënë se një paciente më koronavirus prej ditës së djeshme nuk sillet drejt Tiranës pasi Urgjenca Kombëtare nuk transporton të sëmurën rëndë.

Sipas Berishës,  paciantja është shtruar prej ditësh në patologji për pneumoni ndërsa dje është rënduar dhe futur në reanimacion për Covid 19 duke shtuar se ka infektuar në spital të sëmurë dhe personel.

Reagimi i plotë:

S O S!!
Gjendje prag katastrofe ne spitalin e Durresit!
-Urgjenca kombetare nuk transporton te semurin rende me Covid 19 ne Tirane sepse nuk ka autoambulance me respirator!
-E semura prej ditesh e shtruar ne patologji per pneumoni
-Dje eshte renduar dhe futur ne reanimacion me Covid 19
-E semura ka infektuar ne spital te semure dhe personel
Nga Tirana asnje ndime!

Ky eshte mashtrimi kriminal me rastin zero i Edvin Çekapit dhe Ndrikull Hajnise

Keto jane masat e mara per parandalim nga Edvin Çekapi dhe ndrikull Hajnia. Qendrim kriminal!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje ! Ne reanimacionin e spitalit Durres gjendet nje paciente e intubuar qe dje , me covid. Edh?4 e pse eshte njoftuar urgjenca kombetare, askush nuk vjen te transportoje pasi nuk kane autoambulance me respirator
Pacientja ka dite e shtruar ne pathologji dhe dje eshte renduar situata pulmonare . Eshte intubuar dhe reanimuar. Gjate gjithe kesaj kohe spitali ka qene dhe eshte plot me paciente dhe familjare qe qarkullojne te lire. Personeli dhe mjeket qe kane sherbyer duhet urgjent te karantinohen. Doktor kete mesazh e ke nga spitali i Durresit personel i spitalit shume i shqetesuar

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *