FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Berisha i tha ballë përballë se kruhej nga droga, çudit Rama me qëndrimin e tij

Ballë përballë ish-kryeministri Berisha i tha sot Ramës në Kuvend se po kruhej nga droga.

Ndëkohë që mjaft i çuditshëm ka qenë kryeministri Rama në reagimin e tij ku ka zgjedhur që të flas gjatë replikës për Bashën dhe jo për atë që drejtëpërdrejtë e ka akuzuar Berisha.

“Mbajta shënime nga fjala e kreut të PD-së dhe prisja që të dilte Nard Ndoka. Lulzim Basha tha peshkatari ëhstë peshku më i madh, ftoj Ndokën që të shkoj në gjyq për të drejtën e autorit, çfarë përgjegjësie mund të mbajë kreu i PD-së që shkon nga humbja në humbje?!

Saliu është kush është përgjegjësinë për humbjen e mbajti, kreu i PD-së pyet parlamentin se çafrë përgjegjësie duhet të mbajë, dhe pot a sqaroj unë nuk më kupton. Një opozitë që do të vijë në qeveri merr provat dhe bën betejën, ju jeni çuar në gjyq dhe nuk mbani përgjegjësi”, u shpreh Rama.

(E.K/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.