Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Berisha denoncon skandalin: Ja si Rama anullon të zgjedhurën me votë dhe po merr Dhomën e Tregtisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë mbrëmjen e sotme ku shprehet se pas Akademisë së Shkencave kryeministri, Edi Rama po merr edhe Dhomat e Tregtisë.

Sipas Berishës, zgjedhjet po përsëriten në Dhomat e Tregtisë ndërkohë që shton se në vend të kryetares aktuale të Dhomës së Tregtisë, Elizabeta KAtiaj,  me votën e lirë do të vendosë “ndrikullën e vet”.

Ish-kryeministri është referuar një mesazhi të mbërritur në adresë të tij nga një punonjës i Dhomës së Tregtisë, Lezhë i cili shkruan:

“Pershendetje Z.Berisha.
Uroj te jeni mire dhe doja tju vija ne dijeni se sot thuhet me urdher te kryeministrit zhvillohen votime per zgjedhjen e Kryetarit te Bashkimit te Dhomave pasi zgjedhjet i fitoi Z.Elisabeta 
Mua personalisht nuk me duket normale pasi jam punonjese prane Dhomes se Lezhes dhe ne email e punes konstatoj qe disa nga Kryetaret e Dhomave nuk jane dakort me kete situate.
Duke ju uruar nje dite te mbare shpresoj qe ky shqetesim te jete edhe ne favor te kauzes tuaj ne favor te zgjedhjeve te lira.
Mediat nuk jane lejuar
Me respekt
I”

Statusi i plotë i Berishës në Facebook:

Pas Akademise se Shkencave, Edvin Mafia merr dhe Dhomen e Tregtise!

Miq, perseriten zgjedhjet antidemokratike te narkoshtetit ne Dhomat e Tregtise!

Edvin Mafia anullon te zgjedhuren me voten e lire dhe do te vendose ndrikullen e vet!

Ne farsen e re mediat nxirren jashte. Turp!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z.Berisha.
Uroj te jeni mire dhe doja tju vija ne dijeni se sot thuhet me urdher te kryeministrit zhvillohen votime per zgjedhjen e Kryetarit te Bashkimit te Dhomave pasi zgjedhjet i fitoi Z.Elisabeta 
Mua personalisht nuk me duket normale pasi jam punonjese prane Dhomes se Lezhes dhe ne email e punes konstatoj qe disa nga Kryetaret e Dhomave nuk jane dakort me kete situate.
Duke ju uruar nje dite te mbare shpresoj qe ky shqetesim te jete edhe ne favor te kauzes tuaj ne favor te zgjedhjeve te lira.
Mediat nuk jane lejuar
Me respekt
i

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *