Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Dje kishte numër të shtuar rastesh me koronavirus, dalin përgjigjet për 90 personat e testuar për COVID-19 në Berat

Qyteti i Beratit i cili megjithëse është shpallur zonë e gjelbër, dy ditët e fundit ka raportuar për të prekur me koronavirus, ku vetëm ditën e djeshme u zbuluan 5 raste të reja.

Ndër rastet pozitive ishte edhe një infermiere në Repartin e Kirurgjisë në Spitalin e Beratit dhe të gjithë mjekët, infermierët dhe sanitarët ju nënshtruan ditën e djeshme testimit.

Këtij testimi iu nënshtruan edhe personat e kontaktit të familjarëve të tjerë të punonjëses së bashkisë, vëllait dhe motrës së saj, që rezultuan pozitivë me COVID-19. Nga 90 testime të kryera në total një ditë më parë, të gjitha testet e kryera rezultuan negativë.

Sipas Drejtorisë së Shëndetit Publik në Berat, rezultatet e sotme janë inkurajuese për mbylljen e qarkut të infektimeve në këtë qytet dhe mospërhapjen e mëtejshme të rasteve të reja. Berati mbetet në kuotat e10 rasteve të prekur me Covid-19, të gjithë të regjistruar vetëm këtë javë.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *