Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Berat/ Zjarr në banesën 4 katëshe ku jetonte çifti i moshuar, iu bllokua oxhaku

Një ndërtesë 4 katëshe është kërcënuar nga flakët në orët e paradites së sotmshme në qytetin e Beratit. Banesa e shtetasit Nuri Hibro ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen “10 Korriku”.

Vila 4-katëshe kishte kaldaja në të gjitha katet,të cilat ishin të lidhura me oxhakun me dru dhe mësohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga bllokimi i oxhakut që mendohet të ketë kthyer mbrapsht flakët. Flakët dhe tymi janë përhapur me shpejtësi në të gjitha katet por falë ndërhyrjes së menjëhershme të zjarrfikësve flakët e zjarrit janë neutralizuar shpejt. Në banesë jetonte vetëm një çifti i moshuar,të cilët janë nxjerrë jashtë pa lëndime.

Në vendngjarje, përveç forcave të shumta zjarrfikëseje kanë shkuar edhe forca të policisë,që kanë bllokuar për disa minuta qarkullimin e mjeteve nga frika e flakëve dhe tymit,pasi banesa ndodhet në anë të rrugës së vetme që përshkon qytetin. Edhe pse paraprakisht mendohet se zjarri mund të ketë ardhur si pasojë e oxhakut,ekspertët në vendngjarje po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit që tmerroi gjithë zonën e populluar të kësaj lagjeje.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *