Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Natën e mirë T’at, bonu i fortë e çohu nesër”, babai i gazetarit Berat Buzhala në luftë me Covid 19, i biri bën postimin prekës

Gazetari Berat Buzhala përmes një postimi prekës në rrjetet sociale, ka zbuluar se gjendja e babait të tij, pasi është prekur nga Covid 19 nuk është edhe aq e mirë.

Vetë gazetari, i cili po ashtu ka qenë i infektuar prej disa ditësh tashmë, shprehet se askush nuk duhet ta mendojë se Covid është një shpikje, dhe i bën apel shtetit që të mos jetë më spektator në atë që po ndodh.

Gazetari gjithnjë ka treguar se ka një marrëdhënie të veçantë me të atin e tij, të cilit edhe në këtë moment të vësthirë i kujton se nuk do ta lërë pa e ngacmuar, pasi mbi të gjitha ata të dy janë shok të mirë.

“Naten e mire T’at. Bonu i fort e çohu neser. Befasona neve, befasoi edhe mjeket. E di qe prape kam me u marre me ty, mas shpines tande, ama gjithashtu e di qe ti e ke dite qe une po merrna me ty dhe veprat tuja. Na nuk jemi babe e djale, na jemi shoke. Naten prinduc.

(Kurse ju te tjeret qe po mendoni qe COVID eshte shpikje me te vertete ju deshiroj shume fat. Fat i deshiroj edhe shtetit qe e ka vendose me e pa si spektatator kete lufte qe tashme ka fillu.)”, shkruan Buzhala në postimin e tij në rrjetet sociale.

Vetë gazetari ka treguar në rrjetet sociale të gjitha etapat e prekjes së Covid, që nga humbja e nuhatjes, e deri te temperatura apo dhimbjet trupore.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.