Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Do çonte 18 klandestinë me gomone në Itali, kapet skafisti vlonjat, zbulohet emri i tij

Një 48-vjeçar është vënë në pránga nga pòlicia, pasi disa muaj më parë ka tentuar që të dërgojë në Itali 18 persona klandestinë. Sipas pòlicisë, ndaj tij Gjykata e Kavajës, ka dhënë masën e sigurisë ndaj Benjamin Belaj.

Njoftimi i Pòlicisë së Vlorës: Pòlicia vë në pránga një shtetas, për ‘Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit’. Seksioni për Hetimin e Tráfiqeve dhe Narkotikëve pranë DVP Vlorë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, ka bërë lokalizimin e vendndodhjes dhe kapjen e shtetasit në kërkim B. B., 45 vjeç, banues në Vlorë.

Pòlicia e Vlorës ka bërë kapjen e këtij shtetasi në lagjen ‘15 Tetori’ Vlorë, pasi Gjykata e Kavajës i ka caktuar masën e sigurisë ‘Árrest në burg’, për veprën penale ‘Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror’, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë.

Disa muaj më parë, shtetasi B. B., në bashkëpunim me dy persona të tjerë, ka tentuar të kalojë me skaf, në mënyrë të paligjshme nga Kavaja drejt Italisë, 18 shtetas që kishin hyre ilegalisht në Shqipëri. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.