BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Bën shaka me kundërshtarin, arbitri e nxjerr jashtë loje me karton të kuq (VIDEO)

Edhe pse ka qenë thjeshtë shaka arbitri e ka konsideruar “sjellje të dhunshme” dhe e ka ndëshkuar me karton të kuq futbollistin e njohur Rikardo Kaka.

Ky episode ka ndodhur në kampionatin amerikan të futbollit në minutën e 97 të ndeshjes mes New York Red Bulls dhe Orlando, Kaka’ duke qeshur i vendos duart në fytyrë Collinit, ish-shok skuadre i brazilianit në Florida.

Por kjo është interpretuar nga arbitri si sjellje e dhunshmme në fushë, i cili për habinë e të gjithëve e ka ndëshkuar lojtarin me karton të kuq futbollistoin, ndërkohë që për vendimin e tik ka marrë kritika. Edhe pse Kaka dhe dhe Collin u munduan t’i shpjegonin episodin, duke i thënë arbitrit se po bënin shaka, por vendimi ishte marrë tashmë.

Braziliani Kaka ka qenë gjithnjë një lojtar mjaft i rregullt në2 fushë dhe nuk hyn tek lojtarët grindavec, por mesa duket ka qenë një keqkuptim i arbitrit. (B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.