Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Pacolli ndërton “Sarandën” në Kazakistan: Projekt modern, ku do vendosen kazakët e pasur

Behgjet Pacolli po ndërton “Sarandën” në Kazakistanin e largët.

Në një postim në Facebook, teksa krenohet me këtë projekt, Pacolli jep edhe arsyet pse zgjodhi ta pagëzojë me këtë emër.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës.

Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!“, shkruan Pacolli.

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku…

Publiée par Behgjet Pacolli sur Mardi 13 octobre 2020

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *