Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Befason Shaqiri, zgjedh Sergio Ramos dhe përjashton Salah nga formacioni

Mes miqsh është mirë të thuhet e vërteta. Gjithmonë. Edhe kur mund të jetë e dhimbshme. Ky rregull është zbatuar edhe nga Xherdan Shaqiri, i cili mund të ketë probleme me Salah dhe tifozët e Liverpool pasi ka përfshirë në formacionin e tij ideal… Sergio Ramos-in, armiku numër një i “Të Kuqve” pas dëmtimit që i shkaktoi Salah-së në finalen e Champions-it të sezonit të kaluar.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Shaqiri e ka lënë egjiptianin jashtë 11-shes. Nëse harrojmë për një moment faktin se të dy janë shokë skuadre, ky përjashtim mund të jetë i pranueshëm, duke parë se treshja e sulmuesve e përzgjedhur nga zvicerani me origjinë shqiptare është e përbërë nga Messi, Lewandowski dhe Cristiano Ronaldo.

Gjithsesi, tifozët e Liverpool mund të kenë probleme edhe me një zgjedhje tjetër të Shaqirit, i cili ka preferuar Manuel Neuer në portë në vend të Alisson.

“Kam shumë kujtime të bukura nga koha e kaluar te Bayern. Pres me padurim që të kthehem atje dhe të fitoj me Liverpool-in”, ka thënë Xherdani.

 

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *