Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

BE tregon çfarë duhet bërë për të rihapur kufijtë për turistët

Zëdhënësi i KE deklaroi sot se duhet një koordinim dhe shkëmbim i informacionit midis shteteve anëtare dhe Komisionit Europian që gradualisht të garantojnë lirinë e lëvizjes në BE.

Zëdhënësi theksoi se “sot pasdite do të zhvillohet një mbledhje në nivel ekspertësh, e përqendruar në tematikat e kufijve”. Në këtë kontekst duhen të shkëmbehen informacione për menaxhimin e kufijtë dhe kufizimet e lëvizjes.

Ndërkohë, po zhvillohen video konferenca javore midis ministrave të Brendshëm Europianë dhe vendeve të zonës Schengen, në të cilat merr pjesë gjithashtu edhe Komisionerja e BE-së Ylva Johansson.(Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *