Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

‘BE është në krizë, duket si në një martesë të keqe’, nuk përmbahet kryeministri polak: Shfryhen mbi ne sa herë janë në hall

“BE duket si një martesë në krizë. Ajo ka mbi ‘shpatulla’ krizën financiare, Brexit, po përjeton pabarazi në rritje’- është kjo deklarata e bërë nga kryeminsitri polak Morwieczki.

Dhe kur lindin probleme në BE, ajo ‘shfryn’ tek Polonia ose Hungaria. është koha për një ekzaminim të ndërgjegjes: çfarë shkoi keq? Për shembull, a nuk ka çuar euro në diferenca gjithnjë e më të thella? Çfarë i ka sjellë Italisë, e cila ka ngecur për më shumë se njëzet vjet? “.

Kryeministri polak Mateusz Morwieczki tha në një intervistë me Faz. Mbi propozimin për kushtëzime të lidhura me buxhetin e BE,” shqetësimi ynë kryesor – shtoi ai – është se mekanizmi mund të përdoret në mënyra arbitrare për arsye politike “.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *