Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Bayerni është mbreti i Europës, mposht Sevillan me golin e të larguarit!

Bayern Munchen është mbreti i Europës, pasi ka mposhtur Sevillan me rezultatin 2-1 pas 120 minutash lojë. Takimi i zhvilluar në Hungari me tifozë dhuroi emocione të shumta dhe një nivel të lartë loje.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 1-1, me spanjollët që shënuan të parët me anë të Ocampos në minutën e 13′ dhe Goretzkas që barazoi gjithçka për të çuar ekipet në dhomat e zhveshjes në baraspeshë.

Spanjollët kishin mundësinë më të mirë për të fituar trofeun në minutën e 87′, por një SuperNeuer mohoi një gol të sigurt. Shtesat folën për bavarezët që gjetën golin e avantazhit me Javi Martinez`. Mesfushori spanjoll shënoi për 2-1 në ndeshjen e tij të fundit me gjermanët me shumë mundësi. Ai largohet duke i dhuruar Superkupën skuadrës së tij!

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *