Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Bayern shpartallon Barcelonën, ia bën “8 me 2” Messit dhe kalon në gjysmëfinale

Bayern Munich është kualifikuar në fazën gjysmë finale të Champions pas ndeshjes së sotme me Barcelonën. Ekipi gjerman i skatërroi katalanasit me rezultatin e thellë 8-2, mes të cilave ishte edhe një autogol nga Alaba.

Myler hapi serinë e golave në minutën e 4-t, ndërkohë që Alaba vendosi baraspeshën në minutën e 7-të, falë një autogoli të çuditshëm. Në këto moment Barcelona provoi të përmbysë rezultatin por jo vetëm kaq, pasi nga minuta e 22-të, kur Perisiç realizoi golin e dytë, katalanasit u shpërfytyruan totalisht. Gnabri në të 28-tën dhe Myler në të 31 plotësuan “pokerin” në pjesën e parë.

Ndërsa në pjesën e dytë, u shënua gol në minutën e 63-të nga Kimish, më pas në minutën 82 goditi Levandovski dhe golat final u shënuan nga Kutinjo në minutat 85 dhe 89. Në gjysmëfinale, Bayern Munich do përballet me fituesin e çiftit Manchester City- Lyon.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *