Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë”, regon Komisioni Europian: Haradinaj nuk duhet të kërcënojë, udhëheqësit në rajon duhet të…

Komisioni Evropian ka thënë se liderët e rajonit duhet të japin shembull në promovimin e besimit të ndërsjellë.

“Udhëheqësit politikë në rajon duhet të japin një shembull në promovimin e besimit të ndërsjellë, duke ushqyer marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë dhe bashkëpunimin, parimet dhe vlerat e Bashkimit Evropian”, kanë thënë nga Komisioni Evropian kur janë pyetur lidhur me deklaratat e Ramush Haradinaj për mundësinë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë, shkruar N1.

Ramush Haradinaj kandidat për president ka thënë të hënën se trajtimi i Kosovës nga ana e BE’së e ka dërguar drejt bashkimit me Shqipërinë dhe një referendum për këtë çështje nuk është përjashtuar.

Haradinaj ka thënë këtë gjatë prezantimit të programit të partisë para zgjedhje të hershme të 14 shkurtit.

Komisioni Evropian ka thënë se rregullat duhet të respektohen gjatë kampanjave elektorale.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *