Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

E ktheu në gèrmadhë me shumë bujë, detaji interesant që Bashkia Tiranë krenohet dhe bashkëjeton akoma me Teatrin (FOTO)

Vendimi i fundit i qeverisë sa i përket çështjes së teatrit kombëtar ishte kalimi i pronësisë së truallit të teatrit në pronësi të Bashkisë së Tiranës.

Ky vendim u pasua me shembjen e Teatrit Kombëtar mëngjesin e 17 majit nga forcat e IKMT.

Teatri u shemb por ajo që vihet re është se Bashkia Tiranë akoma nuk e ka “harruar” atë godinë tashmë në rrënoja.

Në faqen zyrtare të Bashkisë Tiranë godina e Teatrit Kombëtar është akoma një atraksion turistik.

Kujtojmë se godina në fjalë ishte një atraksion për shumë turistë edhe si një godinë e ndërtuar në vitin 1938 nga Italianët.

Edhe pse u shemb nga kjo qeveri dhe nga kjo Bashki duket se kujtimet e asaj godine nuk i shkul dot, duke e mbajtur akoma si një suvenir në faqen zyrtare të Bashkisë.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *