Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Pranoi me krenari që është anëtare e PS”, gazetari: Mazhoranca mbledh firmat për të futur bashkëshorten e Vatë Stakës në Këshillin Mbikqyrës të BSH

Gazetari Klodian Tomorri në një shkrim në rrjetet sociale ka bërë më dije se mazhroanca ka bërë gati firmat në Parlament që të zgjedhin bashkëshorten e Vatë Stakës në Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Tomorri deklaron se bashkëshortja e Stakës ka pranuar dje me zë e figurë dhe me krenari publikisht se është anëtare e Partisë Socialsite. Sipas tij, këtë deklaratë ajo e ka bërë gjatë mbledhjes së
Komisionit Parlamentar të Ekonomisë.

Gazetari thekson se ligji e do Bankën e Shqipërisë të pavarur dhe anëtarët e Këshillit Mbikqyrës të depolitizuar.

“Shih ca i bejne shtetit keta! Kane bere gati 28 firmat ne Parlament per te zgjedhur bashkeshorten e Vate Stakes ne Keshillin Mbikqyres te Bankes se Shqiperise. Vata eshte anetar i KLP-se, Keshillit te Larte te Prokurorise. Si fillim kapim institucionet e drejtesise.

Por nuk mbaron me kaq. Zonja Staka tha dje ne Komisionin Parlamentar te Ekonomise me krenari te madhe se jam anetare e Partise Socialiste. E tha me ze dhe figure kur e pyeti nje deputet. Ligji e do banken te pavarur dhe anetaret e Keshillit Mbikqyres te depolitizuar. Me nje gur vrasim dy zogj. Kapim edhe KLP-ne edhe Banken e Shqiperise. E mbani mend si bertisnin per Petraq Milon keta atehere?

Nga ana tjeter, Sulltani del e thote tatim zero per te gjitha bizneset me xhiro deri ne 14 milione leke ose 130 mije dollare ne vit. Shih sa antishtet dhe te pandershem jane. Fito 30 mije dollare ne vit me biznes dhe nuk paguan tatim. Merr rroge 10 mije euro ne vit dhe paguan 13 per qind. E shemben shtetin, e masakruan”, shkruan gazetari

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.