FlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Basha-Ramës: Ke frikë se edhe po të kesh Ilir Metën në varkë të ikën mbështetja. Me zhake…zhakja ka dalë edhe jashtë Shqipërie

Lulzim Basha ka dhënë disa mesazhe të forta sot për kundërshtarët e tij politikë. Sipas Bashës, Edi Rama ka frikë të lërë karrigen sepse humbet mbështetjen e drogës.

Mes mesazheve të tij Basha ka përmendur edhe ”zhaken”, një formë traste, duke nënkuptuar paratë që mund të ketë përdorur Rama.

”Prandaj ka bërë dhe po bën çdo përpjekje, me zhake, si trajsë…sa herë që nuk i zgjidh me njëri-tjetrin punët, zhaken…zhaken, ka dalë edhe jashtë Shqipërie”, u shpreh Basha.

”Para dy javës një nga partitë e koalicionit deklaroi se ishte gati të dorëzonte mandatet, se demokracia dhe fati i Shqipërisë janë më të rëndëishme. E mbani mend apo jo?

Që në atë moment e përshëndetëm nëse je i sinqertë, tani ndodhemi në një situatë ku Edi Rama ka ofertën e Metës për koalicion edhe 4 vitet e ardhshme. Tani pse nuk e lëshon karrigen? Pse? Pse? Ka frikë! Ka frikë se edhe po ta ketë Ilir Metën në varkë, i iku mbështetja e drogës, lekët e karburantit, po i ikën lekët e di se gjykimi popullor do jetë i pamëshirshëm!

Prandaj ka bërë dhe po bën çdo përpjekje, me zhake, si trajse…sa herë që nuk i zgjidh me njëri-tjetrin punët, zhaken…zhaken, ka dalë edhe jashtë Shqipërie.”, tha më tej Basha. (V.G/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *