Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A ra Këshilli i Reformës Zgjedhore bashkë me teatrin? Përgjigjet Basha teksa flet për protesta

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat mbrëmjen e sotme foli në lidhje me planin e pròtestave që do ndjekë opozita pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

“E kam zotim që teatrin kombëtar do ta rindërtojme me parametrat që ishte dhe duke filluar nga nesër do të ketë betejë frontale me këtë qeveri pasi kemi qenë dhe jemi në mbrotje të kësaj kauze dhe do vazhdojmë të jemi në krah të Alencës për Mbrojtjen e Teatrit”.

I pyetur ne lidhje me mbajtjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore që ishte thirrur për t’u zhvilluar ditën e nesërme, Basha deklaroi se nuk do marrim pjesë në atë tryezë.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.