Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

Barcelona do të dënohet nga UEFA, banderola që i acaroi të gjithë

Barcelona pritet të dënohet nga UEFA për ndeshjen kundër Interit të fituar me rezultatin 2-1. Tifozeria katalanase hapi një banderolë me përmbajtje politike që nuk është e lejuar nga politikat e institucionit më të lartë të futbollit në Europë.

“Vetëm sistemet diktatoriale burgosin liderat paqësor politik”, – shkruhej në shkrimin e hapur nga tifozët vendas. UEFA ka dënuar më herët dhe Celticun për shpalosjen e qëndrimeve politike në stadiume.

Klubi kampion i Spanjës nuk do të ketë masa ekstreme, por pritet të marrë një gjobë të majme. Katalanasit nuk rrezikojnë t’i ulen pikë apo t’i hiqen pikë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.