Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Barazimi me Kamzën, Daja fajëson arbitrimin: Nuk është paaftësi, është e mirëmenduar!

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, pas barazimit të skuadrës së tij, Skënderbeut në ditën e sotme ndaj Kamzës, ka hedhur akuza ndaj gjyqtarit të ndeshjes Klajdi Kola për favorizim të Kamzës gjatë pjesës së dytë të takimit.

Në një intervistë për ‘super sport’ Daja ka thënë se kjo nuk është paaftësi por e mirëmenduar.

“Duhet ta ndaj këtë pjesë, të mos u krijoj alibi lojtarëve që t’ua kalojmë komplet fajin gjyqtarit, se mund ta çonim vetë ndeshjen 2-0. Por më vjen shumë keq se në një ambient Fair Play, ku gjithçka ishte e qetë, të menaxhosh lojën në këtë farë mënyrë, nuk them se është paaftësi, është e mirëmenduar nga arbitri.

Po të shohësh pjesën e dytë, lojë efektive të cilën e duam ne aktorët e futbollit, nuk e kam matur por ka pak. Dhe të ketë 3-4 lojtarë që tërhiqnin në mënyrë të vazhduar lojtarët tonë, ndërsa për një prekje të pavullnetshme të Lilajt jepet karton. Diçka e vazhdueshme dhe e të përsëritur, çdo kontakt për ne ishte lojë në avantazh, për ata ishte ndërprerje. Në fund të bie në sy që vetëm tre minuta qëndroi barela në fushë në pjesën e dytë. U bënë 5 ndërrime dhe gjyqtari jep shtesë prej 3 minutash”.

(B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.