Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Më erdhi keq, s’ke pse ti lësh fëmijët jetimë”, banorja flet për 47-vjeçarin që hodhi ish-partneren nga kati i dytë: Gruaja nuk e lë burrin për 1 milion vjet

Një ngjarje e rèndè që mund të përfundonte në trágjedi ndodhi ditën e djeshme në lagjen “1 maji” në Patos. Burri 47-vjeçar i identifikuar si Sajmir Rrapollari hyri me fòrcë në banesën e ish-bashkëshortes 38-vjeçare Elisjona Sulejmani dhe e hodhi nga kati i dytë. Gruaja ka marrë disa fráktura në trup dhe ndodhet në spítalin Rajonal të Fierit ku po merr trajtim mjekèsor, por është jashtë rrèzikut për jetën.

Dy vajzat e çiftit i kanë marrë prindërit e Elisjonës dhe po kujdesen për to. Prej 3 muajsh, Elisjona banonte në shtëpi me qera dhe punonte në rrobaqepësi për të siguruar bukën e gojës. Tregtarët ambulantë kanë folur para kamerës duke thënë se vajza ishte pjesë e një familje model.

“Mamanë e saj e kam shoqe. Është familje e përkryer. Po për çupën nuk e di, kanë lidhjet e tyre. Ishte vajzë e përkryer. Kanë dy vajza, por e takonin dhe babain. Di që çupa ka prindër të përkryer, ka një nënë unike, ashtu ishte dhe vetë, zonjë. Punonte rrobaqepësi, duan të hanë fëmijët. Absolutisht asnjë gjë, përderisa ndahet një grua dhe një burrë, detyrimisht janë kònflikte.

Gruaja nuk e lë burrin për 1 milionë vjet se qajnë fëmijët për babanë. Por burri se ka për gjë. Ka dy fëmijë, një 15, një 10. Thjesht po flas në emrin e të ëmës së çupës, nuk më llafos njeri por është grua unike. Tani e mora vesh, më erdhi kèq, s’ke përse ti lësh fëmijët jetimë”, tha një banore.

Ndërkohë burri është shoqëruar për në pòlici ku dènohet për 5 vepra pènale.

Njoftimi i pòlicise diten e djeshme 26 korrik 2020  – Specialistët për Hetimin e Krímeve në Komisariatin e Pòlicisë Fier, árrestuan në flagrancë shtetasin: S. Rr., 47 vjeç, banues në Kurian, Roskovec.

Arrèstimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë ditës së djeshme, në Patos, ka hyrë në shtëpinë e ish bashkëshortes së tij pa pëlqimin e saj, e ka kèqtrajtuar dhe e ka rrèzuar nga kati i dytë i banesës. Shtetasja E. S, 38 vjeçe, ishte e pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata. 38-vjeçarja ndodhet në Spítalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat pènale “Vrásje për shkak të marrëdhënieve familjare” e mbetur në tentativë, “Dhùnë në familje”, “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”, “Dhùnimi i banesës” dhe “Shkátërrimi i pronës”.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *