Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Iláçet janë 600 mijë lekë të vjetra”, 42-vjeçari nga Fieri bën apel për ndihmë: Po marrim kredi se lekë nuk ka të na japë kush!

I lënë në harrèsë mes plot shqetësimeve, halleve, sèmundjes e gjithashtu kryefamiljarë i dy fëmijëve minorenëve.

Ky është Gjergji, 42 vjeçari nga Zharrëza e Patosit. Kalvari i sèmundjeve për të nuk kanë fund.

Para 7 vitesh u op erua nga stomaku e në janar të këtij viti për shkak të trajtime të shumta me iláçe u së mur përsëri me anèmi dhe në janar të 2020 i ra trô mpozë dhe tashmë të dyja këmbët ju prenë.

Gjergji është babai i dy fëmijëve e nëna e tij bën apèl për rikthimin e ndihmës ekonomike ose kèmpit.

Por mes plot halleve në sytë e një prindi ku si forcë krahu ka bashkëshorten, së cilës në këtë periudhë pan dèmie ju mbyll puna.

Gjergji Kamberaj shprehet se çdo shërbim ndaj vetes e ka bërë me ndihmën e të afërme dhe me kredi.

Pjesë e hallève të tij janë edhe komshinjtë e fshatit të cilët e njohin prej vitesh ndaj kërkojnë ndihmë, rikthim i k empit apo ndihmë ekonomike.

E gjithë familja, por edhe të njohur bëjnë ápel që instancat shtetërore t’iu përgjigjen këtyre shtresave në nevojë ku në këtë pa ndemie dhe izô limi, po ju sh kùrtohet jeta.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *