Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Banorët e Astirit të pakënaqur me ndjesën e Borchardt, zbulohet kërkesa për presidentin

Nga ambientet e gjykatës së Tiranës, ku janë duke pritur dhënien e masës së sigurisë për tre prej tyre, banorët e Astirit kanë komentuar dhe ndjesën e ambasadorit Borchardt, pasi u bëri dje gjestin e turpshëm të nxjerrjes së gishtit të mesit.

Në një komunikim për Fax News banorët thanë se do të nisin  një peticion për ta shpallur ambasadorin e OSBE-së të padëshirueshëm në vendin tonë.

“Ambasadori nuk mund ta kalojë me një ndjesë, pasi ne kemi një vit që protestojmë dhe nuk ka ardhur asnjëherë të bisedojnë me ne.

Ne nuk kishim asgjë me të, ne thërrisnim ‘Rama ik’, ne do ti kërkojmë presidentit që  Borchardt të jetë i pa- dëshirueshëm në vendin tone”, thanë banorët për Fax neës.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *